czwartek, 3 września 2015

#PMK - zbieraj z nami kilometry dla dzieciaków

Dziś witam Was krótką retrospekcją, taką od serca i ze "szklankami" w oczach.

Z wykształcenia jestem socjologiem. W trakcie studiów miałam przyjemność przeprowadzić wywiad z chłopcem z pewnym stopniem upośledzenia umysłowego i który dodatkowo poruszał się na wózku. Nigdy wcześniej nie miałam bezpośredniej styczności z osobą niepełnosprawną i pamiętam, że czułam specyficzny strach przed nowym doświadczeniem. Oczywiście, zupełnie niepotrzebnie. Otwartość tego chłopaka rozłożyła mnie na łopatki już od pierwszego momentu. Humor, cięta riposta, zdrowy dystans do siebie i życia, a przy tym chęć czerpania pełnymi garściami tego co los dobrego przynosi, głowa pełna pomysłów i planów na przyszłość. Nie jeden z nas, mógłby się od niego uczyć jak doceniać życie.


Dlaczego o tym wspominam?

Liczba potrzebujących dzieci w Polsce jest niewyobrażalnie wysoka. A my możemy pomóc, pomóc w najlepszy jaki można sobie wyobrazić sposób - aktywnością fizyczną. Nie musimy podejmować kontrowersyjnej decyzji - które dziecko jest najbardziej potrzebujące i jaką kwotę jesteśmy w stanie na nie przekazać. Tu liczy się pomoc napędzana endorfinami i siłą naszych mięśni :)

O co więc chodzi i jak można pomagać?


Akcja odbywa się w celu zebrania pieniędzy (łączna możliwa kwota do zebrania to 1 mln PLN) dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo z fundacji TVN Nie jesteś sam, które zostaną przeznaczone na ich leczenie, rehabilitację oraz zakup protez.

Hasłem przewodnim tegorocznej, trzeciej edycji jest " #PMK Podaj dalej ". Co się za tym kryje? Nic innego jak zachęcanie swoich najbliższych, znajomych, przyjaciół, sąsiadów, współpracowników, dosłownie wszystkich do wzięcia udziału w akcji i wspólnego zbierania kilometrów.

Co jest w tym wszystkim najcudowniejsze? ROBIĄC COŚ DLA SIEBIE, ROBISZ COŚ DLA INNYCH. Sport - życie i pasja tak wielu z nas przyczynia się do wielkich uśmiechów na twarzach dzieci. Ponadto łączymy siły, aby pomagać i mobilizować do aktywności fizycznej dbając przy tym o własne zdrowie i świetne samopoczucie.

Aby włączyć się do akcji musisz zrobić 3 bardzo proste rzeczy:

1. Zainstalować w telefonie z GPS bezpłatną aplikację Endomondo Sports Tracker, która będzie mierzyć przebyte przez Ciebie kilometry

2. Stworzyć swój profil w Endomondo i dołączyć do rywalizacji "Pomoc Mierzona Kilometrami"

3. Włączać aplikację przy każdej aktywności liczącej się dla akcji tj: spacer, bieg, jazda na rowerze, rolkach, łyżwach, nordic walking, a nawet podczas aktywności na wózku inwalidzkim.

Przebyty dystans zostanie automatycznie dodany do puli zbieranych przez społeczność kilometrów.


Nie musisz uprawiać danego sportu, aby uczestniczyć w akcji. Aplikację możesz włączać za każdym razem kiedy idziesz do/z pracy, sklepu, szkoły itp. Pomagasz dosłownie z każdym krokiem. Kilometry są tu na wagę złota, ponieważ pieniądze lądują w puli w momencie, kiedy przemierzymy określoną przez sponsora ilość kilometrów w danym terminie (statystyki można śledzić na www.kilometrami.pl ).

Czas ucieka!


Akcja powoli dobiega końca (finał 27 września 2015 r.). W grupie siła Kochani! Im nas więcej tym większe szanse osiągnięcia celu. Takie akcje łączą i to jest najpiękniejsze. Tworzymy jeden wielki i silny dream team. Endorfiny mają nam nosami kapać i nabijać liczniki przebytymi kilometrami :)

Nie analizuj czy warto. Fakt, tu nie ma złotych medali, pucharów i deszczu konfetti. Każdy Twój krok to uśmiech dzieciaka, spełnione marzenie, zdrowie i większy komfort życia. A to najlepsza nagroda jaką można sobie wyobrazić.


Wierzę w Was i w Wasze zaangażowanie!

Dołączcie już dziś, bo KAŻDY KILOMETR MA ZNACZENIE ! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz